İzmir Ticaret Odası’nın üye sorularını en kısa sürede cevaplamak amacıyla kurduğu Çağrı Merkezi bir yılda toplam

34 bin çağrıya cevap verdi. Türkiye’deki odalar arasında ilk defa uygulanma özelliğini taşıyan İzmir Ticaret Odası Çağrı Merkezi’ne, 444 92 92 numaralı telefonla ulaşılabiliyor.       

İZTO, üyelerinin, Oda ile ilgili işlemlerini hızlandırmak, doğru birime en kısa yoldan yönlendirilmelerini sağlayarak zaman kaybını önlemek ve hizmet kalitesini arttırmak amacıyla hayata geçirdiği 'Çağrı Merkezi', hizmete girdiği 26 Nisan 2006 tarihinden itibaren bir yılda toplam 34 bin çağrıyı cevaplandırdı.

Mesai saatleri dışında 480 mesajın bırakıldığı çağrı merkezinde, mesaj bırakan tüm üyeler aranarak soruları cevaplandırıldı. Ayrıca, telefon görüşmeleriyle verilen hizmetin dışında 2 bin 375 üyeye faks yoluyla ayrıntılı bilgi verildi.

Çağrı merkezine gelen telefonların sürekli artan bir grafik çizdiğini söyleyen İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, “Üyelerimize daha kaliteli ve hızlı hizmet sunabilmek, üye memnuniyetini arttırmak amacıyla hayata geçirdiğimiz projemizin benimsenmesi memnuniyet verici. Çağrı merkezimizi arayan üyelerimiz, Odamızda yürütülen işlemler için gerekli evraklar ve detaylar hakkında önceden bilgi alabiliyor, aidat borcunu Odamıza gelmeden öğrenebiliyor, tüm birimlerimizde gerçekleştirilen hizmetler hakkında bilgilere ulaşabiliyorlar” dedi.

Çağrı Merkezi’ne ağırlıklı aidat ve Ticaret sicil memurluğu işlemleri ile ilgili soruların geldiğini ifade eden İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, “Çağrı Merkezi, servislerde rutin yürütülen tüm işlerle ilgili bilgileri anında üyelerimize aktarabiliyorlar. Bu nedenle, servislere aktarılan soru amaçlı telefon sayısındaki düşüş de, iş kalitesine önemli katkı sağlıyor. Çağrı Merkezi’mizden faydalanma oranının daha da artacağına inanıyoruz” diye konuştu.

İzmir Ticaret Odası’nın 8.30 – 17.30 arasındaki mesai saatlerinin dışında da Çağrı Merkezi’nde telesekreter hizmeti verildiğini belirten Demirtaş, “Mesai saatleri dışında bırakılan tüm mesajlar da gün içinde dinlenerek işleme alınıyor. Çağrı merkezimizin hizmete başladığı ilk bir yılda mesai saatleri dışında bırakılan 480 mesaja cevap verildi” şekilinde konuştu.

 

Haber Link: Tıklayınız...