Ticaret Odaları İletişim Merkezi

TİCARET ODALARINA ÇAĞRI MERKEZİ OLARAK NASIL BİR HİZMET VERİYORUZ ?

Albinasoft A.Ş. olarak; Türkiye’nin tek Ticaret Odası İletişim Merkezi firmasıyız. Firmamız bünyesinde başta Türkiye Odalar Borsalar Birliği olmak üzere İstanbul Ticaret Odası, Ankara Ticaret Odası, İzmir Ticaret Odası, Gaziantep Ticaret Odası, Antalya Ticaret Odası, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası, Adana Ticaret Odası, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası vbg. hizmet vermektedir. Çağrı Merkezi  hizmeti dışarıdan bakıldığında telefona bakma hizmeti olarak görünse de Albinasoft olarak, bu durumuna daha ileri bir seviyede hizmet vermekteyiz. Ticaret Odası denildiğinde  her zaman ilk izlenim Ticaret Sicil Müdürlüğü olmuştur. Ticaret sicile telefonda hizmet verilebilmesi için ciddi bir mevzuat bilgisine ihtiyaç olacaktır. Çağrı merkezimiz bu durumunun farkında olduğu için alanında uzman eğitmen ve çağrı merkezi kurallarına ve Ticaret Kanuna hakim tecrübeli operatörler ile hizmet vermekteyiz.

Firmamız Tarafından Ticaret Odası Müdürlüklerine Verilen Hizmetler
Ticaret Sicil Müdürlüklerine Verilen Çağrı Merkezi Hizmetleri;

• Ticaret Sicil Müdürlüğünün tescilini yapmış olduğu tüm firma türlerine ait başta kuruluş işlemleri olmak üzere tüm değişiklik işlemleriyle ilgili gelebilecek soruların cevaplanması.
• Ticaret Sicil Müdürlüğünün vermiş olduğu belgeler hakkında bilgi ve bu belgelere müracaat şekillerinin nasıl olacağı hakkında bilgilerin verilmesi.
• Ticaret Sicil ile ilgili gelen her soruya operatörlerimiz verilen eğitimlerden aldıkları bilgiler doğrultusunda cevap vermektedirler. Cevabını bilemediğimiz konularla ilgili olarak arayan üye adına çağrı merkezimizden kayıt oluşturulur ve çağrı merkezi yetkilimizin ticaret sicilden doğru cevabı almasıyla üyeye operatörümüz tarafından geri dönüş yapılarak doğru cevap aktarılır. Böylelikle hem odanın telefonda zaman kaybının önüne geçilmiş hem de ilgili üyenin bilgiye ulaşması için iki kez arama yapmasının önüne geçilmiş olunur.
• Çağrı Merkezimiz karşılamış olduğu her çağrıyı kayıt aldığından dolayı Ticaret Sicil yetkilileri kayıtları hem inceleyip hem de dinleyerek gerekli doğru bilgi akışının kontrolünü sağlayabilecektir.


Oda Sicil Müdürlüklerine Verilen Çağrı Merkezi Hizmetlerimiz;
• Odanızın operatörlerimizin kullanmış olduğu bilgisayar sistemine Oda Sicil üye sorgulama programını yüklemesi durumda arayan kişilere bilgi almak istedikleri firmaların faaliyet durumu, adres ve iletişim bilgilerini oda sicili aramadan gerekli bilgiler çağrı merkezimiz tarafından paylaşılacaktır.
• Oda sicil müdürlüğünün talep etmesi durumunda üyeleri arayarak bu ekran üzerinde bilgilerinin güncellenmesi işlemi çağrı merkezimiz tarafından yapılabilmektedir.


Muhasebe Müdürlüklerine Verilen Çağrı Merkezi Hizmetlerimiz;
• Muhasebe müdürlükleriyle ilgili çağrı merkezimiz üyelere aidat borçlarının telefon yoluyla bildirebilmekte ve aynı zamanda borç dökümlerini mail olarak üyelere iletebilmektedir.
• Çağrı Merkezimiz oda tarafından iletilen aidat borcu bulunan üyelere dış arama yaparak borç hatırlatmalarını sağlamaktadır. Aynı zamanda firmamız odalardan gelen talep üzerine üyelere aidat borç hatırlatma mesajları gönderebilmektedir.
• Odanın aidat hesap bilgilerini çağrı merkezi ile paylaşması durumunda arayan üyelere gerekli hesap numaralarını ileterek aidat ödemelerine yardımcı olabilmektedir.

Toplantı ve Organizasyonlarda Çağrı Merkezi Hizmetlerimiz;
• Çağrı Merkezimiz kurumunuzun talep etmesi üzerine yapacağı tüm organizasyonlar için davetli listesinin paylaşılması durumunda dış arama yapılarak LCV listelerini oluşturabilmekteyiz.
• Toplantı vb davetlerinizde davetiyeye LCV geri dönüşlerinin yapılması için çağrı merkezinin numarası paylaşılması halinde katılımcı listesi tarafımızca ücretsiz olarak hazırlanacaktır.

Ekstra Çağrı Merkezi Hizmetlerimiz;
• Odanın santraline gelen tüm çağrıların tarafımıza yönlendirilmesi halinde çağrı merkezimiz dahili bazlı telefon yönlendirme işlemini gerçekleştirebilmektedir.
• Çağrı Merkezimiz Ticaret Odalarının talep etmesi üzerine belli bir meslek komite grubuna ve tüm üyelere üye memnuniyet anketleri aramalarını yapabilmektedir.
• Firmamızın tecrübeli AR-GE biriminin geliştirdiği birçok lisanslı yazılımlar sayesinde odanızın talebi üzerine çeşitli CRM sistemleri ve internet sitesinin yapılması işlemleri de firmamız tarafından gerçekleştirilebilmektedir.